DRUK NA TEKSTYLIACH

Druk na tekstyliach to rodzaj wysokojakościowego zadruku białych lub bardzo jasnych podłoży poliestrowych zawierających przynajmniej 80% poliestru. To nowoczesna technologia zadruku materiałów tekstylnych, która umożliwia uzyskanie trwałego zabarwienia włókien. Największą zaletą druku tekstylnego jest to, że wydruk końcowy ma bardzo wysoką jakość i może mieć nieograniczoną liczbę kolorów oraz elementów. Wykonane tym sposobem nadruki są niewyczuwalne w dotyku i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Proces druku tekstylnego jest jedną z najlepszych metod nadruku. Polega na pierwotnym nadrukowaniu dowolnego wzoru farbami sublimacyjnymi na papierze. Następnie otrzymany wzór za pomocą termoprasy płaskiej lub rolowej przedrukowywany jest na biały materiał poliestrowy lub inne podłoże syntetyczne. Technika ta pozwala zastosować nieograniczoną ilość kolorów, uzyskać przejścia tonalne, wysoką precyzję, trwałość i ostrość krawędzi oraz idealną gładkość nadruku – efekt zatopienia w materiale. Nadruki są niezniszczalne, a stroje nie tracą właściwości oddychających nawet przy intensywnym użytkowaniu w ekstremalnych warunkach.

Zalety druku tekstylnego

 • DOSKONAŁA JAKOŚĆ WYDRUKÓW
  Trwały, intensywnie nasycony kolorami, niewyczuwalny w dotyku nadruk – efekt zatopienia w materiale. Ta technologia nadruku pozwala na zastosowanie nieograniczonej ilości kolorów, przejścia tonalne.
 • IDEALNA OSTROŚĆ KRAWĘDZI
  Nadruki wykonane tą metodą charakteryzują się wysoką precyzją, ostrością krawędzi i idealną gładkością.
 • BRAK WIDOCZNEGO RASTRA
  Sposób nakładania barwnika powoduje brak rastrowej struktury wydruku.
 • TRWAŁOŚĆ
  Wykorzystywanie termicznego wgrzewania gwarantuje najwyższą jakość i trwałość nadruku. Nadruk jest odporny na warunki atmosferyczne, ścieranie, pranie, prasowanie.
 • PRECYZJA
  Nadruku wykonywany metodą sublimacji umożliwia precyzyjne i estetyczne nanoszenie, małych elementów i logotypów.